Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Spotkanie autorskie – Znajdź mnie i kiedyś odwiedź.

Utworzono dnia 05.06.2017

22 maja 2017r w lokalu Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerminie odbyło się spotkanie autorskie z Panem Zbigniewem Kołbą. Udział w nim wzięli uczniowie klasy czwartej Szkoły Podstawowej. Autor zachęcał dzieci do przeczytania swojej książki pt.” Znajdź mnie i kiedyś odwiedź „. W książce są opisane miejscowości , które kojarzą się z nazwami zwierząt, ptaków, drzew (dąb, jastrząb, niedźwiedź i t. d.).Książka adresowana jest dla dzieci młodszych, dających sobie radę z czytaniem. Umieszczone w książce bardzo wymowne rysunki, nawiązują do przeżyć bohatera i mają pobudzić wrażliwość i wyobraźnię dziecka. Książka zawiera informacje jak się uczyć, aby się nauczyć, a także jak przez zabawę można nauczyć się odnajdywania wybranych miejscowości na mapie.

Znajdziemy w niej kilka dobrych rad , między innymi :

  • sen jest najważniejszy, gdy się wyśpimy inaczej widzimy świat,

  • jak nauczyć się panowania nad sobą,

  • mieć odporność na różne niedobre zdarzenia w życiu,

  • jak zachować się w chwili zdenerwowania – wykonać powoli głębokie oddechy kiedy serce będzie szybko biło. Wydech powoli, prawie dwa razy wolniej od wdechu.

  • nie myśleć o przykrym zdarzeniu non stop. Należy myśleć o innych przyjemnych sprawach.

  • Nie denerwować się. Człowiek zdenerwowany, wściekły powoduje, że ten zły nastrój udziela się otoczeniu. Przechodzi na innych i podobnie jest z dobrym nastrojem. Jeżeli jesteś uśmiechnięty, radosny to przekazujesz dobrą energię otoczeniu i wszyscy chcą być z tobą.

  • Nauczyć się cierpliwości i myśleć, że jest się najlepszym.

 

Uczniowie z zainteresowaniem słuchali wykładu autora, zadawali pytania i brali czynny udział w spotkaniu. Odbyło się w miłej atmosferze i z korzyścią dla uczestników.

 

Spotkanie autorskie – Znajdź mnie i kiedyś odwiedź.

Utworzono dnia 05.06.2017, 15:02

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Listopad 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny