Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

WYDARZENIA

AKTUALNOŚCI:

Konkurs "Dla najaktywniejszego czytelnika"

Utworzono dnia 07.12.2021
W grudniu 2021 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Czerminie przeprowadziła konkurs-niespodziankę "Dla najaktywniejszego czytelnika" w kategorii dzieci oraz osób dorosłych. Dokonano podliczenia ilości wypożyczeń czytelników w okresie od 1 stycznia 2021 r. do 23 listopada...
czytaj dalej na temat: Konkurs "Dla najaktywniejszego czytelnika"

Teatrzyk dla dzieci „Opowieści z teczki profesora Książeczki”

Utworzono dnia 07.06.2018

29.05.2018r w lokalu Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerminie odbył się spektakl „Opowieści z teczki profesora Książeczki” teatru Maska z Krakowa. Przedstawienie obejrzały dzieci z Przedszkola Publicznego w Czerminie.

czytaj dalej na temat: Teatrzyk dla dzieci „Opowieści z teczki profesora Książeczki”

Konkurs - „ Wiosna idzie!...”

Utworzono dnia 27.04.2018

20 kwietnia 2018 r w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerminie odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Wiosna idzie!...”.

Należało wykonać pracę plastyczną o tematyce wiosennej, inspirowaną utworami z literatury pięknej. Literatura otwiera przed nami świat doznań i wzruszeń. Czytajmy, więc i wyraźmy swoje odczucia poprzez pracę plastyczną.

czytaj dalej na temat: Konkurs - „ Wiosna idzie!...”

Spotkanie autorskie z pisarką Melanią Kapelusz.

Utworzono dnia 28.12.2017

8 grudnia 2017 r o godz.10.15 odbyło się spotkanie z Melanią Kapelusz tajemniczą autorką z Krakowa. Pisze ona bajki dla dzieci i każe je czytać dorosłym. Współpracuje z magazynem „Świerszczyk”. Debiutem książkowym jest zbiór opowiadań- „Kinga i co z niej wyrośnie”.

czytaj dalej na temat: Spotkanie autorskie z pisarką Melanią Kapelusz.

Konkurs „ Święty Mikołaj i bajkowe Święta Bożego Narodzenia”

Utworzono dnia 28.12.2017

7 grudnia 2017 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerminie odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego - „Święty Mikołaj i bajkowe Święta Bożego Narodzenia”. Na konkurs wpłynęło 11 prac, które wykonały dzieci poniżej 12 lat. Zadanie konkursu polegało na wykonaniu rysunku, kartki świątecznej lub stroika do książek o św. Mikołaju i Świętach Bożego Narodzenia.

czytaj dalej na temat: Konkurs „ Święty Mikołaj i bajkowe Święta Bożego Narodzenia”

Spotkanie autorskie – Znajdź mnie i kiedyś odwiedź.

Utworzono dnia 05.06.2017

22 maja 2017r w lokalu Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerminie odbyło się spotkanie autorskie z Panem Zbigniewem Kołbą. Udział w nim wzięli uczniowie klasy czwartej Szkoły Podstawowej. Autor zachęcał dzieci do przeczytania swojej książki pt.” Znajdź mnie i kiedyś odwiedź „. W  książce są opisane miejscowości , które kojarzą się z nazwami zwierząt, ptaków, drzew (dąb, jastrząb, niedźwiedź i t. d.).Książka adresowana jest dla dzieci młodszych, dających sobie radę z czytaniem. Umieszczone w książce bardzo wymowne rysunki, nawiązują do przeżyć bohatera i mają pobudzić wrażliwość i wyobraźnię dziecka. Książka zawiera informacje jak się uczyć, aby się nauczyć, a także jak przez zabawę można nauczyć się odnajdywania wybranych miejscowości na mapie.

czytaj dalej na temat: Spotkanie autorskie – Znajdź mnie i kiedyś odwiedź.

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Luty 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny