Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Spotkanie autorskie z pisarką Melanią Kapelusz.

Utworzono dnia 28.12.2017

8 grudnia 2017 r o godz.10.15 odbyło się spotkanie z Melanią Kapelusz tajemniczą autorką z Krakowa. Pisze ona bajki dla dzieci i każe je czytać dorosłym. Współpracuje z magazynem „Świerszczyk”. Debiutem książkowym jest zbiór opowiadań- „Kinga i co z niej wyrośnie”.

Na początku spotkania odbyła się pogadanka na temat krasnoludków. Dzieci opowiadały o tym jak  wyglądają krasnoludki i jak sobie je wyobrażają. Po tym autorka przeczytała fragment swojej książki pt. „Krasnoludki”. Trzynaście krasnoludków mieszka pod jednym dachem z małą Adą, jej rodzicami i psem Paskiem, nikt z rodziny nie wie o ich istnieniu, ani o tym, że czasami huśtają się na sznurówce taty, bawią w chowanego, opowiadają sobie historie o potworach, gwiżdżą, skaczą, wspinają się po meblach i chętnie oglądają telewizję i słuchają bajek, ale nigdy się nie pokazują dorosłym. Krasnoludki mieszkają wspólnie. Jest ich aż trzynaście w jednym domu. Chyba jest im tam  bardzo dobrze, bo bawią się wyśmienicie. Po przeczytaniu książeczki „Krasnoludki”, wiemy już, że one mają swój świat, do którego raczej nie chcą wpuszczać dorosłych.
Marzeniem każdego dziecka jest by kiedyś spotkać krasnoludka.

W następnej kolejności autorka przeczytała fragment opowiadania „Kinga i co z niej wyrośnie”. Kinga ma pytona, uwielbia gumę malinową. Kinga lubi marchewkę, ale nie cierpi groszku. Kinga myśli o niebieskich migdałach i marzy o długiej spódnicy. Co Kinga lubi, a czego nie, o czym marzy co ją złości..... o tym wszystkim można dowiedzieć się z książeczek Melanii Kapelusz o Kindze. Opowiadania o perypetiach Kingi niezwykle pomysłowo i oryginalnie przyozdobił Jan Ciecierski. To książeczka dla dziewczynek z charakterem i wybujałą wyobraźnią.

Na koniec autorka opowiadała o czytaniu i bibliotece pod hasłem:”To ma być przyjemność!”Opowiadała o pisaniu, ilustrowaniu i wydawaniu książek. Zachęcała do czytania czasopisma „Świerszczyk”.
Dzieci chętnie odpowiadały na pytania zadawane przez autorkę i brały czynny udział w spotkaniu.

Melania

Utworzono dnia 28.12.2017, 18:00

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Listopad 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny