Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

WYDARZENIA

AKTUALNOŚCI:

„Wyobraźnia czeka ukryta w bibliotekach”

Utworzono dnia 05.06.2017

          21.04.2017 r o godz.11 dzieci z Przedszkola Publicznego w Czerminie obejrzały spektakl pt.” Wyobraźnia czeka ukryta w bibliotekach”. Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa przyjechał na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej  w Czerminie.  Była to baśniowa opowieść o tym , jak dużo dobrego   daje człowiekowi czytanie książek.

czytaj dalej na temat: „Wyobraźnia czeka ukryta w bibliotekach”

Konkurs „Oj zimo, ty zimo! - dzieci kochają zimę”

Utworzono dnia 24.03.2017

15 marca 2017r w Gminnej Bibliotece w Czerminie odbyło się podsumowanie konkursu „ Oj zimo, ty zimo! - dzieci kochają zimę”.

Celem konkursu był stworzenie dzieciom możliwości zaprezentowania własnego odczucia na temat pory roku jaką jest zima, popularyzacji literatury pięknej, promowanie czytelnictwa.

Za zadanie miały wykonać pracę plastyczną o tematyce zimowej na podstawie przeczytanej literatury i obserwacji przyrody.

czytaj dalej na temat: Konkurs „Oj zimo, ty zimo! - dzieci kochają zimę”

Spotkanie autorskie z Ewą Stadmüller

Utworzono dnia 09.12.2016

          1 grudnia 2016r. w Gminnej Bibliotece Publicznej dzieci z Przedszkola Publicznego w Czerminie wzięły udział w spotkaniu autorskim z panią Ewą Stadmüller, autorką wielu książeczek dla dzieci, m.in. opowiadań o skrzacie Jagódce, wierszy o zwierzętach, czy historii o świętych.

czytaj dalej na temat: Spotkanie autorskie z Ewą Stadmüller

Konkurs „ Na wyspach Bergamutach....”

Utworzono dnia 09.12.2016

8 listopada 2016 r w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerminie odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „ Na wyspach Bergamutach – poznajemy twórczość Jana Brzechwy”. Wzięły w nim udział dzieci poniżej 13 roku życia. Każde z nich musiało wykonać obrazek ilustrujący dowolny wiersz Jana Brzechwy.
Spośród wszystkich dostarczonych prac komisja konkursowa wybrała 3 najlepsze.

czytaj dalej na temat: Konkurs „ Na wyspach Bergamutach....”

Teatrzyk „ Ostatnia książka świata”

Utworzono dnia 28.04.2016

Teatrzyk „ Ostatnia książka świata”

W dniu 07.03.2016r w Przedszkolu Publicznym w Czerminie na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej miał miejsce występ teatrzyku Maska z Krakowa. Wystawiono bajkę pt.Ostatnia książka świata.Obejrzały wszystkie grupy przedszkolaków. Dzieci z zainteresowaniem śledziły losy ostatniej książki świata. Współpracowały z aktorami, odpowiadały na zadawane pytania.

Wystąpienie teatrzyku upłynęło w miłej atmosferze i z dużym zaangażowaniem zwłaszcza starszych dzieci.

Konkurs „ W świecie baśni braci Grimm”

Utworzono dnia 28.04.2016

Dnia 30.03.2016r w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerminie podsumowano konkurs na wykonanie pracy plastycznej nawiązującej do twórczości braci Grimm.

Konkurs zorganizowano z okazji 230-tej rocznicy urodzin Wilhelma Grimma (ur. 1786r)

W konkursie wzięły udział dzieci od 712 lat szkoły podstawowej. Zadanie konkursu polegało na wykonaniu pracy plastycznej do jednej z baśni braci Grimm, która najbardziej podobała się czytelnikowi.

czytaj dalej na temat: Konkurs „ W świecie baśni braci Grimm”

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Listopad 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny