Spotkanie autorskie z Ewą Stadmüller

Utworzono dnia 09.12.2016

1 grudnia 2016r. w Gminnej Bibliotece Publicznej dzieci z Przedszkola Publicznego w Czerminie wzięły udział w spotkaniu autorskim z panią Ewą Stadmüller, autorką wielu książeczek dla dzieci, m.in. opowiadań o skrzacie Jagódce, wierszy o zwierzętach, czy historii o świętych.

Podczas „Spotkania z bajką” dzieci miały okazję poznać różne gatunki niedźwiedzi, które zostały opisane w nowej książce autorki oraz przekonać się, że aby odbyć podróż dookoła świata wcale nie trzeba ruszać się z domu. Następnie przedszkolaki wzięły udział w inscenizacji jednej z przygód skrzata Jagódki. Miały też okazję, dzięki ciekawym zagadkom zadawanym przez Ewę Stadmüller, sprawdzić swoją znajomość baśni i wierszy oraz umiejętność rymowania. Autorka opowiedziała także, jak wygląda praca pisarza oraz uświadomiła wszystkim, że najmłodsi także mają wspaniałe pomysły i mogą próbować swoich sił w pisarstwie, do czego serdecznie zachęcała. Na koniec wyjaśniła dzieciom różnice między kukiełką, pacynką a marionetką i zaśpiewała z nimi wesołą baśniową piosenkę.

Podczas spotkania dzieciom udało się wygrać dla naszej biblioteki jedną z książek autorki. Na koniec każdy miał możliwość zakupu książeczek Ewy Stadmüller oraz otrzymania od niej dedykacji. Całe spotkanie odbyło się w przyjaznej atmosferze i wszyscy miło spędzili czas.

Spotkanie autorskie z Ewą Stadmüller

Utworzono dnia 09.12.2016, 13:57

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.